Dream Knight
Dream Knight

Dream Knight: Odcinek piąty

“Gwiazda” dramy

Odcinek piątyDream Knight” dostarczył mi nieco więcej informacji na temat chłopaków. Wcześniej brakowało mi tego i ciągle zastanawiałam się skąd oni pochodzą, jaki jest ich cel. Nadal jest wiele znaków zapytania, ale w mojej głowie zaczął pojawiać się już jakiś obraz tego wszystkiego.

Spodziewałam się, iż relacja pomiędzy Joo In Hyung, a JB w tym odcinku zacznie bardziej się rozwijać. Tymczasem twórcy skupili się głównie na historii głównej bohaterki, co wcale nie było złą inicjatywą. Wcześniej niewiele powiedziano o samej protagonistce, więc cieszę się, iż twórcy nadrabiają nieco straty.

Uczynienie z niej postaci podobnej do Kopciuszka jest pomysłem bardzo stereotypowym i często przerabianym w koreańskich dramach. Ile to już było produkcji, jak dana osoba traciła majątek i wszystkie hiobowe nieszczęścia na nią spadały? Chyba nie zliczę… Ten wątek trochę broni się dzięki grze aktorskiej Song Ha Yoon, której jestem w stanie uwierzyć. Potrafi ona stworzyć kreację osoby doświadczonej różnymi, trudnymi przeżyciami, ale jednocześnie umiejącej dalej żyć.

Dream Knight
“Dream Knight”

Słabe wątki serialu

Niestety drama nie ma kompletnie pomysłu na postacie drugoplanowe, które gdzieś tam się przewijają, ale są tak nieinteresujący, iż nie warto o nich wspominać. Nowa bohaterka praktycznie nic nie wniosła nowego do „Dream Knight”.

W następnych epizodach pewnie będzie kontynuowana kwestia zawodów tanecznych. Tu pojawia się kolejny problem tej produkcji. Mianowicie za bardzo skupiono się na promowaniu zespołu Got7. Bardzo na tym traci fabuła, ponieważ jest ona aż wypakowana bezsensownymi scenami, które pokazują wokalny bądź taneczny talent grupy. Myślę, iż lepszy efekt uzyskano by, gdyby pozwolono chłopakom po prostu grać.

Ostatnim wątkiem, który chcę poruszyć, jest sprawa tych lalek będących w posiadaniu In Hyung. Od razu nasuwa się pytanie: skąd ona je wzięła? Bardzo prawdopodobne, iż to jej mama jej je wręczyła. Może chciała ją ochronić, zwłaszcza w razie gdyby jej samej zabrakło. Pewnie w kolejnych odcinkach pojawią się odpowiedzi na moje pytania.

Poza koszmarnymi dwoma pierwszymi odcinkami, w tej chwili mogę stwierdzić, że serial nie wypada najgorzej. Da się go oglądać, ale trzeba pamiętać, iż jest to drama bardzo przeciętna: typu zobacz i zapomnij.

Ocena: 4/10


Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: