Search: WWW Odcinek pierwszy
Search: WWW

Search WWW: Odcinek 1

“Jaki kolor szminki powinnam wybrać? Chcę wyglądać naprawdę groźnie.”

Odniesienie do rzeczywistości

Uwielbiam Im Soo Jung i niesamowicie polubiłam też graną przez nią postać. Podoba mi się, iż drama odnosi się do rzeczywistości. Jako uważna obserwatorka życia społecznego i politycznego zauważyłam sporo nawiązań do prawdziwych wydarzeń. Bardzo aktualny okazał się zwłaszcza wątek przedwyborczych sondaży, ukazujących odmienny wynik od prawdziwego. Tak było w Polsce, w 2015 roku, jak i w Stanach Zjednoczonych, w 2016. Ludzie nie chcieli się przyznać przed ankieterami na kogo naprawdę głosują. Prawdę pokazywały za to wyszukiwarki internetowe. Tak jak stwierdziła Bae Ta Mi:

„Przed wyszukiwarką ludzie stają się bardzo szczerzy.”

Tych, co nie lubią takich tematów uspokajam, iż w tej produkcji łatwo się odnaleźć i sama fabuła jest bardzo wciągająca.

Wyrazista, kobieca produkcja

Trudno mi się do czegoś przyczepić, bowiem mam same pozytywne odczucia związane z tą premierą. Była ona przeze mnie oczekiwana, więc tym bardziej się cieszę, że twórcom udało się mnie porwać w świat dramy. Ma ona genialnie napisanych bohaterów, świat biznesu nie jest tu przedstawiony nudno, powiedziałabym raczej, iż fascynująco. Scenariusz jest mocną stroną tego serialu. Charakteryzuje się ostrymi jak brzytwa dialogami i dużą dawką sarkazmu. Jeśli chodzi o mnie to uważam, że to podstawa dobrej produkcji, a tutaj naprawdę wszystko wypaliło.

Oczywiście jako przedstawicielka żeńskiej części społeczeństwa, zauważyłam że Park Mo Geon jest uroczy i dość przenikliwy. Spodobał mi się od razu. Wiem, iż to powód do wstydu, ale to moja pierwsza drama z Jang Ki Yongiem, więc byłam ciekawa jak wypadnie.

Bae Ta Mi

Nieszablonowa główna bohaterka

Jak wspominałam na początku, bardzo podoba mi się charakter Bae Ta Mi. Nie jest ona specjalnie sympatyczna, za to brutalnie szczera. Raczej te cechy nie są zbytnio przyjacielskie, ale uważam, że należy docenić ją, iż potrafi wytknąć błędy swojej szefowej. Nie każdy zdobyłby się na taką odwagę. Jest ona jednak lojalna wobec firmy, w której przepracowała dziesięć lat. Nie myśli szablonowo i potrafi dostrzec talenty u innych. Nie obchodzi ją wykształcenie, ale umiejętności i kreatywność. Na Jo Ah Ra od razu się poznała.

„Nie wiem, czego szukają tamci głupcy, ale mi się bardzo podoba. To w moim stylu.”

Bae Ta MI

To, co zrobiła na przesłuchaniu Ta Mi, było bardzo odważne, ale też niebywale szalone. Jak dla mnie to protagonistka spełniła polecenie i odwróciła uwagę wszystkich od korupcji w Unicon. Dla jej przełożonych, może nie wydawać się to, aż tak oczywiste. Byliby jednak głupcami pozbywając się jej. Naciskać może na to teściowa Ga Kyung, która po przesłuchaniu zapytała kim jest ta szalona suka.

Ogromnie podobał mi się moment, w którym wychodzi ona z budynku i otacza ją tłum reporterów, a ona jak „profesjonalistka”, wchodzi do cudzego auta, w dodatku konkurencji firmy, dla której pracuje.

Wrażliwa strona protagonistki

Ma ona zresztą w sobie też tę bardziej miękką stronę, która ujawniła się podczas spotkania z Park Mo Geonem. Jeśli drama utrzyma taki poziom, jaki zaprezentowała w tym odcinku, to myślę, że fascynujące będzie obserwowanie rozwoju głównej bohaterki. Można wiele wywnioskować z tego, iż patrzy tylko na ludzi, z którymi przegrała. Tak zresztą zaczęła się jej relacja z protagonistą.

W wypadku tej produkcji nie mamy do czynienia z tzw. “slow-burn romance”. Wszystko tu potoczyło się dość szybko. Wcale nie jestem z tego powodu niezadowolona, ponieważ wprowadza to pewną nowość w ukazywaniu więzi między bohaterami. Przecież nie zawsze trzeba iść schematami, czasami warto pójść inną drogą.

“Masz tendencję do całowania mnie przy każdym spotkaniu.”

Search: WWW - odcinek pierwszy

Portret kobiet na ważnych stanowiskach

Poza Bae Ta Mi, są jeszcze dwie główne żeńskie postacie: Cha Hyun i Song Ga Kyung.

Search: WWW

Nietypowo zacznę od tej ostatniej. Po pierwszym odcinku niewiele o niej wiem. Z pewnością jest ona zamężna i ma osobliwy związek z mężem – Oh Jin Woo’em. Mimo wiedzy o kochankach małżonka, nic z tym nie robi. Sam Jin Woo mówi:

„Ona taka nie jest. My nie jesteśmy tacy.”

Jeszcze bardziej niestandardową relację Ga Kyung ma z teściową – szefową grupy KU. Kobieta słucha się jej we wszystkim i wydaje się osobą bezwolną. Jeśli ma usunąć słowo kluczowe, które nie podoba się Jang Hee Eun, to tak uczyni. Sama zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji. Z jakiegoś, nieznanego mi jeszcze powodu, nie jest ona w stanie się od niej uwolnić. Wie, iż czyni źle, ale nic z tym nie robi. Doskonale pokazała to rozmowa z Na In Kyung:

– „Ga Gyeong, nie jestem czarnym charakterem. Nie staję ci na drodze. Jak mogę być czarnym charakterem, gdy jestem po twojej stronie?

– Gdy pomagasz czarnemu charakterowi, sama się nim stajesz.”

Druga z pań, Cha Hyun, wygląda na nieustraszoną. Trenuje jiu-jitsu, więc lepiej z nią nie zadzierać oraz pracuje w Barro. Gra ją Lee Da Hee, dla której, (tak mi się wydaje), to idealna rola. Już jestem ciekawa scen z jej udziałem. Przyznam, że odpowiedź dziewczyny na pytanie trenera o jej marzenia mnie niebywale rozbawiła:

„Marzę o zostaniu bogaczką, która jest świetną wojowniczką. (…) Abym mogła bić kogo zechcę, muszę być bogata. Wtedy będzie mnie stać na odszkodowania.”

Search: WWW - odcinek pierwszy

Romantyzm w dramie o kobiecej sile

Sama nie jestem jakimś wielkim fanem gier. Czasami w celu odprężenia się, pozwalam sobie na taką formę rozrywki. Za to spodobała mi się profesja wykonywana przez głównego bohatera. Jako osoba, która uwielbia muzykę w każdej postaci, jestem nią (i nim też) oczarowana. Co do kwestii technicznych, to nimi również jestem zachwycona. Ujęcia zostały pięknie nakręcone, podkreślając odpowiedni nastrój w danej scenie.

Niesamowicie oczarował mnie moment, w którym Park Mo Geon grał muzykę dla Ta Mi. Wtedy kunszt reżysera objawił się w pełnej krasie. Stworzył on magiczną atmosferę. Poprzez światło i deszcz nadał tej scenie niezwykłego romantyzmu. Przepiękna chwila…

Zresztą muszę dodać, iż ujęły mnie słowa, które wypowiedziała wtedy protagonistka:

„Kochał ją przez tysiąc lat. Nie chodzi o sposób walki, ale o jego myśli w trakcie tej walki.”

Nie dziwię, że Park Morgan zapamiętał ten moment.

Search www: pierwszy odcinek

Oczywiście mam zamiar oglądać dalej, ponieważ ta premiera zawierała wszystkie elementy, których szukam w dramach. Podobała mi się i wszystkich zachęcam, by dali jej szansę. Nie będziecie żałować.

Ocena: 9,5/10


2 komentarze

    • AnnabelleMorgan

      Cieszę się, że ci się spodobała. Naprawdę warto ją zobaczyć, ponieważ świetnie przedstawia silne bohaterki i ich problemy, nie tylko miłosne, ale też związane z pracą. Drama jest bardzo na czasie, inteligentnie komentuje rzeczywistość, ale nie nudzi. Dialogi są po prostu wspaniałe, okraszone ironią, aż chce się je cytować. Będę recenzować kolejne odcinki. Nie przewiduję jednak jakiegoś spadku jakości.

Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: