Dream Knight: Odcinek dziewiąty
Dream Knight

Dream Knight: Odcinek dziewiąty

Nierozwinięty potencjał

W poprzedniej recenzji po raz pierwszy oceniłam epizod tej produkcji tak wysoko. Zastanawiałam się też w jakim kierunku podąży drama. Tym razem nie było źle, ale twórcy wybrali najmniej kontrowersyjną drogę. Trochę żal mi potencjału, jaki mógłby się rozwinąć, gdyby scenarzystom nie zabrakło odwagi.

Wahania rycerzy In Hyung

Dream Knight: Odcinek dziewiąty

Po bijatyce, którą rozpoczął JB, cała ekipa wróciła do In Hyung pokiereszowana. Dziewczyna zmartwiła się ich stanem, ale żaden z jej przyjaciół nie chciał nic powiedzieć. To był ich czas na przemyślenie wszystkiego.

Tak jak wcześniej spekulowałam, w tym epizodzie dostałam potwierdzenie, iż to jej mama była tą, co wręczyła jej lalki i nakazała im ochronę protagonistki do końca. In Hyung traktowała ich jak przyjaciół i podczas trudnych momentów, rozmawiała z nimi. Przyznała jednak, że od czasu w którym w jej życie wkroczyli nowi przyjaciele, nie czuje się już tak samotna, jak kiedyś.

Podobała mi się scena, w której JB klęczy i jednocześnie oznajmia, iż wie, co czują pozostali. Rozumie ich, ale mówi, że jego największym lękiem jest śmierć In Hyung. Nie chce, by jego życie kosztowało istnienie drugiej osoby. Błaga ich, by zastanowili się nad tym. Na przestrzeni odcinków spostrzegłam, iż to właśnie JB jest najbardziej dojrzały i odpowiedzialny z nich wszystkich.

Wątek, jak z telenoweli

Potem niestety skupiono się na gorszym wątku. Mianowicie poznałam trochę lepiej historię kobiety, której rycerzami byli Jr., BamBam i Yugyeom. Tutaj mieliśmy do czynienia z klasyczną historią zakochanej dziewczyny, której ojciec nie pozwalał być z ukochanym. Rycerze bronili ją przed ochroniarzami ojca i używali swych mocy, by ją strzec. Jr był jej oczkiem w głowie. Wiele razy mówiła mu, iż go kocha.

Tak jak się można było spodziewać, ulubieniec kobiety, zazdrosny o miłość, jaką jego pani obdarzała innego mężczyznę, postanowił nie reagować i namówił do tego pozostałych. W rezultacie jej ukochany został zabity, a ona w rozpaczy popełniła samobójstwo.

Ten wątek prawdę powiedziawszy jest trochę tandetny. Wygląda, jakby pisząc go twórcy inspirowali się jakąś kiczowatą telenowelą. Nie wiem, jak było naprawdę, ale myślę, iż można było to zrobić o wiele lepiej.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Dream Knight: Odcinek dziewiąty

W każdym razie ekipa zdecydowała się jednak pozostać jednością i chronić In Hyung wspólnie. Dobroć, jaką dziewczyna im okazała, wygrała nad samolubnymi zachciankami. Ze zmiany ich decyzji, najbardziej ucieszył się JB, który wydaje się naprawdę zakochany w swej pani.

Niestety dla niego, Jr bardzo pragnie nieszczęśliwego zakończenia. Wykorzystuje on miłość, jaką posiada każdy fan do swojego idola i stara się zostać chłopakiem protagonistki. Wszystko dzieje się na oczach rycerzy In Hyung.

Mogę sobie tylko wyobrazić, jak bardzo w tym momencie musiał być wściekły i zazdrosny JB, ale nie wydaje mi się, żeby miał z tego powodu zdradzić swoją panią. Ma on zupełnie inny charakter od Jr, nie jest tak zapatrzony w siebie. Dla niego najważniejsze jest dobro głównej bohaterki. Być może będzie się starał przemówić dziewczynie do rozumu.

Dream Knight: Odcinek dziewiąty

Nadzieje związane z produkcją

Dream Knight” w drugiej połowie ogląda się lepiej niż podczas pierwszych odcinków. Nadal drama nie jest najlepiej wyreżyserowana, a niektóre sceny po prostu bym wycięła dla dobra produkcji, ale przynajmniej już wiadomo, iż do czegoś zmierza. To i tak wielki postęp. Mam nadzieję, że do końca zachowa już równy poziom i finał będzie satysfakcjonującym seansem.

Ocena: 3/10


Jeden Komentarz

Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: