Dream Knight: Odcinek 8
Dream Knight

Dream Knight: Odcinek ósmy

Przebłysk nadziei

Nie mogę uwierzyć, iż w Dream Knight twórcy w końcu wykorzystali potencjał serialu i zaproponowali widzom wątek, który faktycznie nie został źle poprowadzony. W poprzedniej recenzji straciłam już wiarę, że cokolwiek związane z tą produkcją może być jeszcze ciekawe i interesujące, ale być może uczyniłam to zbyt pochopnie.

Życie czy śmierć?

W każdym bądź razie chodzi mi tu o ujawnienie, że Jr, BamBam i Yugyeom też byli kiedyś rycerzami – strażnikami swojej pani. Niestety zdradzili oni kobietę, którą mieli chronić za cenę bycia ludźmi. Przyznam, że tego się nie spodziewałam i gdybym posiadała ową wiedzę wcześniej, być może poprzedni epizod zrecenzowałabym nieco łagodniej.

Ze względu na te informacje JB, Mark, Jackson i Youngjae zdecydowali się na pewien czas zdystansować się od In Hyung. To całkowicie normalne, iż tak uczynili. Nie wiem czy jakbym sama znalazła się w podobnej, absurdalnej sytuacji, to nie miałabym wątpliwości czy nie wybrać własnego życia. Zresztą w rzeczywistości też zdarzają się okoliczności, kiedy decydujesz czy ryzykujesz swoje istnienie dla kogoś innego. Trudno mówić, co zrobiłoby się w takim momencie. Wiem jedno, iż podziwiam bohaterów, którzy są w stanie poświęcić się dla innych.

Dream Knight: Odcinek ósmy trudna życie decyzja śmierć

Trudna decyzja

Główne postacie w tym odcinku zmierzyli się z niełatwym wyborem. Z jednej strony czekała ich perspektywa bycia ludźmi za cenę życia ich przyjaciółki, z drugiej śmierć ich samych, ale przeżycie In Hyung.

Tymczasem Mark, Jackson i Youngjae zastanawiają się, jak wygląda bycie człowiekiem. Nagle ta perspektywa staje się dla nich kusząca. Nie wiedzą jednak, iż to co czyni osobę ludzką prawdziwym człowiekiem, jest właśnie poświęcenie. Nie znają widać też uczucia konsekwencji decyzji, które podejmą. Nie każdy jest w stanie dalej normalnie funkcjonować po tym, czego się dopuścił.

Dream Knight: Odcinek 8

W tym epizodzie najbardziej podobały mi się sceny z JB. Dla niego wystarczyło przypomnienie sobie pewnej sytuacji z przeszłości oraz widok uśmiechniętej i radosnej In Hyung, by podjąć właściwą decyzję.

Niestety tylko JB chce zostać przy dziewczynie. Reszta pragnie być ludźmi. Ta sytuacja idealnie odwzorowuje rzeczywistość. Tylko nieliczni z nas są skłonni do heroicznych czynów. Większość będzie chronić siebie i tego co posiada.

Aby In Hyung przeżyła potrzebni są wszyscy strażnicy. Żaden z nich nie może odejść, bowiem są oni jednością. JB tej sytuacji nie może wytrzymać, dlatego rzuca się z pięściami na kolegów.

Co wydarzy się dalej?

Chyba pierwszy raz w przypadku tej dramy, mam do czynienia z sytuacją, kiedy nie jestem całkowicie pewna, tego co potem nastąpi. To wszystko mnie niebywale zaskakuje, ale to nie znaczy, że drama nagle stała się mistrzostwem świata. Myślę, że w końcu scenarzyści doznali nagłego olśnienia, iż kierunek, którym podążają prowadzi donikąd i wzięli się do pracy. Efekt jest taki, że ten epizod mnie zaciekawił na tyle, by chcieć włączyć kolejny. W drugiej połowie „Dream Knight” ma szansę zostać przeciętną rozrywką na nudne niedzielne wieczory.

Ocena: 4/10


Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: