Dream Knight
Dream Knight

Dream Knight: Odcinek dziesiąty

Przewidywalny twist

Zwrot akcji jaki nastąpił w poprzednim epizodzie, zakończył się bardzo przewidywalnie. Któż z was drodzy widzowie nie spodziewał się, że In Hyung zgodzi się zostać dziewczyną swojego idola? Oczywiście, byłabym bardziej zadowolona, gdyby scenarzyści nie przeciągali i w końcu doprowadzili do sceny, którą przewiduję od pierwszego odcinka. Chodzi mi o pocałunek między głównymi bohaterami – In Hyung i JB. Na to niestety trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dream Knight: odcinek dziesiąty miłości postacie wątków

Randka z gwiazdą

Nie wiem, jak wy, ale ja nie chciałabym spotykać się z gwiazdą, jeśli randki między nami miałyby tak wyglądać jak u Jr i protagonistki. Nie jestem pewna, jak to jest w rzeczywistości, ale świadomość, iż cały czas ktoś mnie obserwuje, jak dla mnie jest przytłaczająca. Współczuję artystom, bowiem ten wieczny brak prywatności, jest z pewnością dokuczliwy.

Wracając jednak do naszych bohaterów, to co od razu rzuca się w oczy, to brak chemii między nimi. Wyglądają i zachowują się bardziej jak przyjaciele niż para. Od początku wiedziałam, że żadne z nich nie czuje do siebie nic więcej poza koleżeńską sympatią, a w przypadku In Hyung dochodzi do tego uwielbienie idola. Jednakże oboje ciągną tę farsę. Jr prawdopodobnie chce, by JB doświadczył tych samych uczuć co on, a główna bohaterka myli zakochanie z podziwem.

Aczkolwiek w trakcie ich randki padły ważne słowa, wypowiedziane przez protagonistkę. Oświadczyła ona, iż chce przeżyć swoje życie niczego nie żałując, tak jak czyni to właśnie Jr i ten przykład wskazała jako powód swojej sympatii do niego.

Brak egoizmu w miłości

Według mnie, najlepszą sceną w odcinku, jest skromna rozmowa między In Hyung, a JB. On zadaje jej pytania czy dobrze się bawiła ze swoim chłopakiem oraz czy jest z nim szczęśliwa. Ona konkretnie nie odpowiada na żadne pytanie. Zamiast tego zmienia temat i dopytuje się go, dlaczego w ogóle ją wypytuje o te sprawy. Zastanawiacie się pewnie, co jest takiego wspaniałego w tej scenie? Mnie ona ujęła tym, że JB zamiast być zazdrosnym i opryskliwym, pragnie jedynie tego, by dziewczyna, której oddał serce, była szczęśliwa. Nie zależy mu na sobie, ale na niej.

W każdym razie Jr i główna bohaterka kontynuują umawianie się ze sobą. Druga randka przebiega znacznie lepiej niż pierwsza. Wszystko się układa, aż do momentu w którym In Hyung przypomina sobie chwile spędzone z JB. Cofa się myślą do czasu, w którym chłopak podarował jej bilety na koncert. Niezwłocznie przeprasza Jr i biegnie, by zdążyć na spotkanie. Na miejscu okazuje się, iż chłopaka nie ma, a koncert się już skończył.

Potem przy pomocy Chansunga, który sugeruje jej, by na głos zaczęła mówić o przyjacielu, dziewczyna stosuje się do jego rad. Poczyna ona opisywać, jak wygląda JB, jaki jest i to, iż była głupia, nie zauważając jego serca. Podczas słuchania tej całej przemowy, obiekt zainteresowania protagonistki, wspina się po schodach i podchodzi do In Hyung. Po chwili ona nagle mdleje i upada w ramiona JB.

Zapowiedź rozwinięcia wątków

Główna bohaterka w końcu wyznała swoje uczucia. To nie Jr przez ten cały czas był obiektem jej westchnień, ale JB, który ciągle krążył wokół niej. To zdarzenie z dziesiątego epizodu na pewno będzie miało swoje konsekwencje. Czy ta dwójka zacznie się ze sobą spotykać? Myślę, że tak, aczkolwiek pewności nie mam.

Kolejna sprawa to nagły upadek In Hyung. Dość tajemnicze zagadnienie. Najprostsze wyjaśnienie to choroba dziewczyny, ale być może byłoby to zbyt łatwe i mało dramatyczne. Na razie nie będę się bawić w wymyślanie hipotez, ale przyznam, iż trochę mnie to intryguje.

Myślę, że twórcy będą też kontynuować wątek z Jr. Jego zła mina w ostatniej scenie odcinka nic dobrego nie zwiastuje. Ciekawe czy będzie coś jeszcze knuć przeciwko ekipie przyjaciół In Hyung. Przez chwilę wydawało mi się, iż jest zazdrosny o JB i jego relację z dziewczyną. Tylko, czy jest to spowodowane zdradzonym uczuciem z przeszłości czy faktycznie zaczął on coś czuć do protagonistki?

Niezajmujące postacie drugoplanowe

Muszę wyznać, że gdy tylko serial skupia się bardziej na relacji JB i In Hyung, to ogląda mi się go lepiej. Niestety to, co twórcom nie wyszło, to napisanie wątków postaciom drugoplanowym. Według mnie są one kompletnie nieinteresujące i równie dobrze mogłyby w ogóle się nie pojawić. Przede mną jeszcze dwa odcinki do końca. To czy będę żałować seansu Dream Knight w dużej mierze zależy od nich.

Ocena: 3/10


Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: