Justice
Justice

Justice: Odcinek 9-10

„ – Jeśli ludzie tracą swoje dusze uważasz, że nadal są ludźmi, czy też nimi nie są?
– Nie sądzisz, że jeśli szczerze pragną odzyskać je z powrotem, nadal nimi są.”

Z powodu nawrotu choroby ostatnio brakuje mi weny do pisania, ale postaram się wykrzesać z siebie choć parę słów, ponieważ ta drama naprawdę na to zasługuje.

Uwielbiam jak seriale oprócz wciągającej fabuły, świetnie napisanego scenariusza, dostarczają mi refleksji. Zostawiają mnie z pytaniami, na które trudno od razu znaleźć odpowiedź. Taką produkcją jest właśnie „Justice”. Wątpię czy ktokolwiek byłby w stanie przejść obok niej obojętnie.

Jestem oczarowana sposobem w jaki twórcy budują klimat dramy. To, iż w zwyczajnych scenach kumulują napięcie, że nigdy nie jestem w stanie przewidzieć, jak daleko posuną się bohaterowie. Idealnie dobrana muzyka tylko potęguje to wrażenie.

Aczkolwiek to ludzie i relacje między nimi są największym atutem tej produkcji. To jaką kryją w sobie tajemnicę, przeszłość, motywy postępowania – to wszystko szalenie mnie intryguje.

Zadaję sobie pytanie co doprowadziłoby do zmiany zachowania Lee Tae Kyunga? Czy jeśli, by się okazało, iż Song Woo Yong mógł być odpowiedzialny za śmierć jego brata, to odwróciłby się on od niego? Czy byłby w stanie zdradzić przyjaciela?


Sam Woo Yong jest dla mnie nadal zagadką. Ma on wiele twarzy. W retrospekcji ukazano jedną z nich – ojca kochającego swojego syna. Dla niego z człowieka pełnego ideałów zmienił się w bezwzględnego cynika. Okrutna rzeczywistość sprawiła, że z chęci jego ochrony, dopasował się do świata.

„Na tym świecie mogę zaufać tylko tobie.”

Czy te słowa są prawdziwe? Dzięki nim jestem w stanie sobie wyobrazić, jak bliska jest relacja tych dwóch pierwszoplanowych bohaterów. Mimo, że Woo Yong dużo ukrywa przed Tae Kyungiem, to jednak zdecydował się na powierzenie mu najdroższej osoby. To chyba świadczy o zaufaniu. Losy tych dwóch postaci są do siebie podobne. Oboje „wykazali się niekompetencją” w ochronie ważnej osoby. Doznali upokorzenia ze strony tych silniejszych, bardziej wpływowych ludzi i z tego powodu zapragnęli mieć taką władzę, jak tamci.

„Naprawdę nie wiem do czego może być zdolny.”

Justice: Odcinek 9-10

Kolejnym interesującym bohaterem, o którym pragnę się więcej dowiedzieć, jest Tak Soo Ho. Psychopatyczny, nieprzewidywalny, nieczuły – takie określenia przychodzą mi na myśl, kiedy go widzę. Przyznam, że niepokojąca kreacja Park Sung Hoona powoduje, że zapominam, iż mam do czynienia z fikcją. Ostatnia scena to prawdziwy majstersztyk.

W kontraście do tych, co utracili dusze są tacy, którzy wysoko cenią sprawiedliwość i moralność. Ich historia jest bardzo przygnębiająca. Są wśród nich pracownicy fabryki poszukujący przede wszystkim prawdy, a nie pragnący tylko rekompensaty. Niestety, tak jak to ujął Lee Tae Kyung, zbytnio ufają ludziom i łatwo dają się poruszyć. Dlatego nie są w stanie wygrać z potężnymi przeciwnikami. Osobą, która chce dla nich walczyć jest prokurator Seo Yeon Ah. Jest bardzo zdeterminowana, ale czy sobie poradzi?


Ocena: 9,5/10

Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: