Search WWW: Odcinek 2
Search: WWW

Search WWW: Odcinek 2

„Najbardziej szczerzy jesteśmy wobec osób, które ledwo znamy.”

Boże, naprawdę potrzebowałam takiej dramy! Z silnymi, niebanalnymi postaciami kobiecymi, interesującym wątkiem romantycznym, z ostrymi jak brzytwa dialogami. Jestem w raju! Czy po drugim epizodzie wypada wyznawać miłość tej produkcji oraz zacząć pisać peany na cześć głównej bohaterki? Wiem, że być może to trochę za wcześnie, ale ja zawsze byłam nieco w gorącej wodzie kąpana, więc musicie mi wybaczyć.

„Chcę pracować w miejscu, które podziela moje poglądy.”

Search: WWW

Ogromnie się cieszę, iż Bae Ta Mi odeszła z pracy, która nie doceniała jej niesamowitych kompetencji. Jestem podekscytowana jej współpracą z Cha Hyun. Przeczuwam, iż razem stworzą niepokonany duet silnych kobiet. Jest to też świetna okazja dla twórców na rozwój bohaterek, więc tym bardziej mnie interesuje jak to wszystko się potoczy.

„Przez trzynaście lat kochałam i nienawidziłam to miejsce.”

W ciągu tych dwóch odcinków związałam się z główną protagonistką, dlatego odczuwałam duże poczucie niesprawiedliwości, kiedy została ona zwolniona. To co dodatkowo podkręciło moją wściekłość był fakt, iż to właśnie Bae Ta Mi była osobą, która chciała przestrzegać standardów. Od dawna nie pasowała jej sytuacja w firmie i uleganie politycznym wpływom. To nie ona się zmieniła, lecz jej mentorka.

„Kiedyś cię uwielbiałam i chciałam być taka jak ty (…). Czemu miałabym się teraz uwielbiać?”

Search: WWW

Zresztą Ga Kyung nie wygląda obecnie na specjalnie szczęśliwą. Tkwi w nieudanym małżeństwie i jest zdominowana, zniewolona przez rodzinę męża. Ciągłe uleganie presji swojej teściowej, raczej nie należy do łatwych zadań.

„- Mówiłam, że nie powinniśmy się już spotykać. Nieznajomi, którzy nic o sobie nie wiedzą. Niech tak wygląda nasza relacja.
– Za późno. Wiemy o sobie zbyt wiele, aby znów być nieznajomymi.”

Search WWW: Odcinek 2

Uwielbiam Park Mo Geona! Naprawdę jest on świetną, fascynującą postacią. Wydaje się szczerze lubić Ta Mi. Jest jednak ostrożny. Nie chce jej wystraszyć, a jednocześnie sposób w jaki na nią patrzy zdradza wszystko. Główna bohaterka wyznała, iż widzi on ją w jej najgorszych chwilach. Osobiście uważam, że to dobry początek relacji, ponieważ nie stwarza się w ten sposób (tak jak to często bywa) pozorów. Myślę, że kiedy mężczyzna widzi cię z nie najlepszej strony, a mimo to kocha cię za to, to musi mu naprawdę zależeć.

Bae Ta Mi też wydaje się nim interesować. Zapadł jej w pamięć. Nawet chce się nauczyć grać na pianinie. To urocze z jej strony i naprawdę miło, że twórcy pokazują też tę stronę głównej bohaterki. Nie tylko tą “straszną” wersję. Cieszę się, iż w tym epizodzie ukazano retrospekcje z ich pierwszego spotkania. Są to świetne sceny pozwalające poznać głównych bohaterów, a zarazem wyjaśniają dlaczego protagonistka wydaje się być trochę niepewna w rozmowie z Park Morganem. W końcu zdradziła mu wiele swoich prywatnych spraw, jak nieznajomemu, którego nigdy już nie miała zobaczyć.

Silne kobiety to wielki atut tej dramy. Są one w centrum tej historii. Pracują na wysokich stanowiskach dzięki swoim umiejętnościom, a nie znajomościom. Są nieustraszone i zdecydowanie dominują nad większością mężczyzn. Nie mogę doczekać się rozwinięcia ich charakterów, ukazania słabych jak i mocnych stron, ich wrażliwości i hardości, marzeń oraz pragnień.


Ocena: 9,5/10

Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: