When the Devil Calls Your Name: Odcinek 1
When the Devil Calls Your Name

When the Devil Calls Your Name: Odcinek 1

„Przez prawie 60 lat nigdy niczego nie osiągnąłem. Nie ponosiłem też za nic odpowiedzialności. Moje życie było kompletną porażką, więc młodość, talent i bogactwo były wielkim prezentem.”

Zapowiada się fascynująca opowieść o człowieku, walczącym o swoje życie, o konsekwencjach wyborów, które podejmujemy w czasie naszego bytu na tej ziemi i mam nadzieję również przemianie serca, ogarniętego pychą oraz chciwością.

„Świat zwariował. Człowieczeństwo już nie istnieje.”

When the Devil Calls Your Name

W pierwszym epizodzie twórcy zaprezentowali swoją wizję, umiejętnie balansując między humorem, a powagą sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater. Ha Rip pragnie pokonać diabła i odzyskać swoją duszę. Efekt jego starań jest jednak mizerny. Nie wie on, w przeciwieństwie do wielu wierzących osób, iż szatan jest od nas o wiele bardziej inteligenty. Wykorzystuje nasze słabości, rozpacz i beznadzieję w jakiej się znajdujemy i skłania nas (nie zmusza) do robienia złych rzeczy, Nigdy nie rozumiałam osób gotowych poświęcić swoją wieczność dla teraźniejszości, ale postać Ha Ripa jest dla mnie interesująca, ponieważ wiele mówi o nas samych. Zapominamy, że nie da się uciec od konsekwencji popełnionych czynów. Wcześniej czy później będziemy musieli zmierzyć się z naszą przeszłością.

„Wiodłem takie życie by nigdy nie być za nic odpowiedzialnym.”

When the Devil Calls Your Name

Ten jeden odcinek pozwolił mi w miarę poznać głównego bohatera. Jego słabości reprezentują przeciętnego człowieka. Któż z nas pogardzi bogactwem, sławą czy wieczną młodością? Być może to sprawia, że nie jestem w stanie całkowicie potępić Ha Ripa za to, że zdecydował się paktować z diabłem. W codziennym życiu wiele razy świadomie zdarza nam się wybierać zło.

Protagonista po zmianie swojej tożsamości, w swej karierze wybrał drogę całkowicie odmienną od jego poprzedniego bytu. Zaczął tworzyć kompozycje pod publikę – łatwo wpadające w ucho, ale tak naprawdę pozbawione jakiegoś charakterystycznego stylu, który wyróżnia największych artystów. Później okazuje się, iż te utwory tak naprawdę nie są jego. Zostały skradzione za pomocą diabelskiej mocy jego twórcom i przekazane Ha Ripowi.

„Płaczem ludzie zmywają swoje grzechy.”

When the Devil Calls Your Name: Odcinek 1

Główny bohater nadal ma w sobie przynajmniej cząstkę człowieczeństwa. Był on w stanie zapłakać po śmierci kota, którym opiekował się przez dziesięć lat. To daje mi nadzieję, że nie zatracił się całkowicie w świecie, oferującym tak naprawdę tylko pustkę.

„Musisz zobaczyć koniec, aby móc to zakończyć.”

W tej tajemniczej wiadomości wypowiedzianej przed samobójstwem przez prezesa Songa być może kryje się rozwiązanie problemów głównego bohatera. Czyżby śmierć mogła uwolnić grzesznika z sideł diabła? Co się teraz stanie z Ha Ripem, który również doświadczył kresu życia? Czy będzie w stanie ocalić swoją duszę przed wpływami szatana?


Ocena: 9/10

Jeden Komentarz

Hej! Miło mi was powitać na moim blogu. Dopiero zaczynam, ale z przyjemnością podyskutuję z wami na przeróżne tematy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: